Šiaudinių namų stogo dengimas EPDMLietuvoje vis labiau plintant ekologiškų namų statybai, EPDM Sistemos prisideda prie šių projektų ir siūlo specialų projektą šiaudinių ir kitų ekologiškų namų stogų dengimui ilgaamže EPDM membrana. 

Plačiau apie projektą ir sąlygas teiraukitės: Tomas | +370 647 90029 | Tomas@epdm.lt
_________________________________________________________________________________________________________

Kodėl būtent Firestone EPDM membrana? 

1. Ši membrana - nekenksminga aplinkai membrana

Firestone EPDM yra inertinė medžiaga, daranti ribotą poveikį aplinkai gamybos, įrengimo ir eksploatavimo metu. Iš membranos išsiskiria netoksiškos medžiagos, leidžiančios rinkti ir naudoti nutekantį lietaus vandenį. Firestone EPDM taip pat galima perdirbti ir pakartotinai panaudoti klojant šaligatvius ir asfaltuojant kelius.
Dėl šių ekologinių privalumų ir ilgo, iki 50 metų, membranos eksploatavimo laiko Firestone EPDM hidroizoliacinė danga – ekologiškas stogų dengimo sprendimas.


 2. Tamprumas padeda prisitaikyti prie stogo deformacijų, žemės spaudimo.

Firestone EPDM membrana yra  iki 300 % pailgėjanti stogo danga. Tai leidžia šiai membranai prisitaikyti prie šiaudinio stogo pakitimų, žemių spaudimo iš viršaus, vasaros bei žiemos temperatūrų skirtumo. Firestone EPDM membrana ir po 50 metų išlaikys šias savybes, nes ji yra gumos pagrindo ir nėra plastifikatorių, lemiančių dangos sukietėjimą. Tad deformuojantis ir kintant žaliajam stogui ant EPDM membranos - ji prisitaikys prie šių pakitimų.

3. Atsparumas šaknų prasiskverbimui. 

Firestone EPDM sėkmingai išlaikė FLL atsparumo šaknų  prasiskverbimui bandymus, taikomus žaliesiems stogams. Tai membrana, tobulai tinkanti ekstensyvioms žaliųjų stogų sistemoms, kuriose naudojamos lengvasvorės ir mažai priežiūros reikalaujančios augalinės dangos - šiuo atveju - žemės ir natūrali augalija.

4. Kvėpuojanti membrana

EPDM membrana yra kvėpuojanti membrana, praleidžianti garus. Šiaudams ant stogo kvėpavimas yra būtinas. Kadangi ant EPDM membranos dar bus dedamos žemės, kurios sumažins šiaudiniam stogui kvėpavimo galimybę, būtina įrengti ventiliaciją tarp stoglangio ir EPDM membranos, kad užtikrinti galimybę garams pasišalinti. Taip pat papildomai gali būti įrengti ir vėdinimo kaminėliai. Bet pati Firestone EPDM membrana neleis po savimi šusti šiaudams būtent dėl savo savybės kvėpuoti. 

5. Ilgaamžis sprendimas

Pačios membranos savybės nekinta 50 metų ir daugiau. Kadangi norintiems užsidengti šiaudinių namų stogus yra siūlomas vientisas membranos gabalas, tai iki minimumo sumažina galimus įtrūkimus siūlių vietose. Membranos uždengimas žemėmis tik padidina ilgaamžiškumą, nes sumažina mechaninio pažeidimo tikimybę. Membrana nepūna, netrunija - todėl ji nepakeičiamas sprendimas lyginant su tentais ar kitomis medžiagomis. 

6. Vientisas lakštas - paprastesnis uždėjimas ir garantuotas veikimas

EPDM membranos yra įvairių išmatavimų, net iki 15 m pločio, todėl būtent šiems projektams pritaikome lakšto plotį taip, kad tai būtų vientisas lakštas be jokių sudūrimų. O privalumai yra akivaizdūs: nereikia lydyti ar kaitinti karštu būdu ant šiaudinio stogo, nėra grėsmės dangai prakiurti per siūles, tai didina ilgaamžiškumą. Užkelti dangą (parodyta nuotraukoje žemiau) ir ją patiesti ant stogo yra lengva ir greita, skirtingai nei dirbti, kad sandariai uždengti stogą su keliais tentais. 

___________________________________________________________________________________________ 

Šiaudinio namo stogo konstrukcija

Medžiagos nuo apačios į viršų:

Garo izoliacinė plėvelė -  labai sandari garo izoliacinė plėvelė, kuri kartu gali būti ir dizaino detalė. 

Oro tarpas - ant garo izoliacinės plėvelės patartinas tarpas tarp jos ir šiaudų.

Šiaudai - šiltinimo sluoksnio funkciją atliekantis šiaudų sluoksnis.

Karkasas žemių laikymui - šį karkasą siūlome dėti po hidroizoliacijos sluoksniu, nes taip jūs apsaugosite medieną nuo nuolatinės drėgmės ir karkasas bus ilgaamžiškesnis. 

Geotekstilė - apsauginė plėvelė, padėsianti apsaugoti EPDM dangą nuo aštrių šiaudų mechaninio pažeidimo.

EPDM membrana - laisvai uždedama membrana, kuri ant stogo laikysis dėka balasto - žalio stogo.

Geotekstilė (rekomenduotina) - papildoma apsauga EPDM membranai nuo mechaninių pažeidimų, aštrių šaknų ar žemėse likusių aštrių duženų ar pan.

Žemės ir augalija - viršutinis žaliasis stogas, padėsiantis apsisaugoti ir nuo triukšmo, ir nuo šalčio, ir leis namui susilieti su gamta.
 
___________________________________________________________________________________________

Hidroizoliacinės EPDM dangos įrengimas

1. Dangos centro pasižymėjimas

Jei tai yra apvalus šiaudinis namas, tai geriausia yra pasižymėti EPDM membranos centrą - tuomet ant stogo bus aišku, kuri vieta turi eiti tiesiai ant stoglangio. Išsitiesus membraną ant pagrindo, galima lengvai išsimatuoti ir pasižymėti patį centrą. To nepadarius - galima lyginti membraną ant stogo, bet tai bus kiek sudėtingiau. 2. EPDM dangos užkėlimas

 

EPDM danga svers maždaug 1,4 kg/m2. Patogiausias būdas ją kelti yra sulanksčius į pailgą gabalą. Vieną pusę įtvirtinus į virvę, ištiesti gumą šalia namo ant pagrindo, ant kurio nebūtų aštrių galų. Užsikėlus ant stogo dviems žmonėms traukti virvę, kitiems dviems žmonėms toliau membraną tempti ant stogo. 


 
 3. Stoglangis

Uždėjus EPDM membraną ant stogo, ją reikia atlankstyti, centruoti ir tuomet jau galima aptaisinėti stoglangį. Iškirpus geotekstilę ją reikia paslėpti. Tarp membranos ir stoglangio rėmo reikia įtaisyti oro tarpą, kad vyktų nuolatinis šiaudų kvėpavimas. Stoglangis uždengia visą konstrukciją, tad oro tarpukas turi būti visiškai paslėptas nuo lietaus patekimo galimybės. EPDM membraną geriausia yra tvirtinti mechaniškai. Jei tokios galimybės nėra, reikia prispausti ją kuo tvirčiau prie stoglangio rėmo, kad nuolatinis jos spaudimas ir judėjimas nepaliktų ilgainiui tarpų vandens prabėgimui.

 

 4. EPDM membranos užbaigimas. 

Kol nebus stogas užpiltas žemėmis - EPDM membrana privalo būti apsaugota nuo didelių vėjų. Tai gali būti padaryta virvėmis ar kitu balastu.
Kad membrana būtų lygi ir nesusiraukšlėtų, kad vandeniui būtų geriau nutekėti, reikia suformuoti klostes, kurios padės membranai būti lygiai, o klosčių vietose - vanduo galės tekėti žemyn be užsistovėjimų.
Suformavus klostes - jau galima nukirpti EPDM dangos kampus.
Aplink visą perimetrą EPDM danga privalo būti pritvirtinta. Tai arba užbaigiant tvirtinti prie skardos, arba mechaniškai tvirtinti gumą prie gegnių iš vidinės pusės. Yra keletas pasirinkimų, tad šiuos mazgus reiktų aptarti prieš perkant membraną pateiktais projekto kontaktais. ___________________________________________________________________________________________

Nuotraukų galerija

EPDM membranos techninės savybės

Platesnė informacija ir sąlygos: Tomas | +37064790029 | Tomas@epdm.lt

Patarimų šiaudinių namų statyboje galite teirautis: Ana | +37060646936, Liudas | +37067603532