Dekoratyvinių tvenkinių įrengimas pagal D.G. HessayonDekoratyviniai tvenkiniai, gyvieji baseinai, giliavandeniai ir pakrančių augalai - visa tai gali tapti gražia jūsų sklypo ar sodo dalimi. Šiame straipsnyje, pasitelkdami D. G. Hessayon išsamų žinyną "Alpinariumai ir vandens telkiniai" 2004 m. lietuvišką leidimą, pateiksime kelis galimus dekoratyvinio tvenkinio įrengimo variantus, pasitelkiant lanksčią hidroizoliaciją - EPDM membraną. 

Plačiau apie dekoratyvinių tvenkinių įrengimą: Tomas | +370 647 90029 | Tomas@epdm.lt
___________________________________________________________________________________________
 
Vandens reikšmė 

Vanduo yra traukos šaltinis, prie kurio galima atsipalaiduoti, kuriuo galima grožėtis ar kuriame galime pramogauti. Nepriklausomai nuo vandens telkinio paskirties - jis vis tiek masina ir suteikia kitą vaizdą jūsų vietovei. Ne veltui pirmuosiuose Europos parkuose vanduo buvo puošmena ir pagrindinė atrakcija. Juk ar nenorėtumėte savo sode ar sodyboje stebėti įvairiaspalvių plaukiojančių žuvelių ar besiskleidžiančių lelijų? 

Technologijos - draugiškos aplinkai

Šių laikų technologijos leidžia įsirengti tvenkinį paprasčiau ir naudojant medžiagas, nekenkiančias aplinkai. Kitaip nei tik įprasti betoniniai tvenkiniai, dabar jau yra membranų, kurios įrengiamos lengviau ir tarnauja ilgiau. Jos taip pat gali būti laisvai transportuojamos, keičiamos, norint tvenkinuką perkelti. Butilkaučiukinė EPDM PondLiner membrana laikoma ekologiška, nes ji neišskiria jokių kenksmingų medžiagų į aplinką visu tarnavimo laikotarpiu, kuris siekia net 50 metų. EPDM Pondliner membrana leis jums auginti tiek augalus, tiek ir žuvis tvenkinyje būtent dėl šių savo savybių. O atsparumas UV spinduliams ir kitiems aplinkos veiksniams, EPDM membranos vientisas lakštas be sujungimų ar siūlių leis jums įsirengti tvenkinuką vieną kartą, o mėgausitės juo ilgus metus. 

Dekoratyvinio tvenkinio išklotinė (pagal D.G. Hesayon)
Iškilęs dekoratyvinis tvenkinys-fontanas

Galbūt jūsų sode ar sodyboje yra galimybė įsirengti ir iškilusį dekoratyvinį tvenkinį, fontaną. Šiuo atveju taip pat galima pasinaudoti užtikrinta ir ilgaamže EPDM membrana ir ja iškloti visą vidinį tokio tvenkinio ar fontano paviršių, taip nebijant, kad pro sienų tarpus pradės bėgti vanduo tiesiai į jūsų kiemą. 

   
______________________________________________________________________________________________

Dekoratyvinio tvenkinio įrengimas (pagal D.G. Hesayon)


       ______________________________________________________________________________________________

Pelkutė (pagal D.G. Hesayon)


________________________________________________________________________

Sodo tvenkinukų pavyzdžiai 
 Apie knygos autorių D.G. Hessayon

  Dekoratyvinių tvenkinių klausimais kreipkitės:
 

 

  Vandens telkinių hidroizoliacija
 
  Tomas | +370 647 90029 | tomas@epdm.lt


  Tvenkinių įrengimas ir aplinkos tvarkymas

 
 
  Kristina | +370 699 48251 | kiemofejos@cablenet.lt